Kto, szukając pomysłu na prezent, pomyślałby o długopisie? Kojarzone z prostymi, tanimi przedmiotami do pisania długopisy występują w formach wyszukanych i ekskluzywnych, umożliwiając przygotowanie ciekawego prezentu-pamiątki. Dla kogo nada się długopis na prezent i jaki warto wybrać?

Długopis to prezent elegancki i symboliczny. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na podarowaniu czegoś z klasą, długotrwałego i jednoznacznie przypominającego o danej osobie bądź wydarzeniu. Może być prezentem dla współpracownika lub szefa. Spełni swoją rolę jako symboliczna pamiątka np. z uzyskania pierwszej pracy lub zdania matury. Będzie dobrym wyborem jako gest dla osoby lubiącej pisanie i czytanie. Może być wykorzystany jako prezent dla męża lub żony na rocznicę ślubu. Okazji jest wiele – jeśli najważniejszym kryterium wyboru prezentu jest unikatowość, symboliczność i gustowność, długopis będzie strzałem w dziesiątkę. Ważna jest duża elastyczność budżetowa. Długopisy prezentowe można kupić zarówno za około sto złotych, jak i ponad tysiąc.

Jaki długopis na prezent wybrać?

Sklepy oferują bardzo szeroką gamę dostępnych modeli. Na początek należy zadać sobie pytanie, co taki prezent ma przekazać i jaka osobowość ma go otrzymać. Wybór zależy od indywidualnych przypadków, z pewnością warto jednak zwrócić uwagę na takie elementy, jak grawer. Współcześnie wiele przodujących firm oferuje wykonanie dowolnego graweru na długopisie, by nadać mu jeszcze bardziej spersonalizowanego charakteru. Może to być imię, podpis, krótka sentencja lub grafika. To najprostszy sposób na podkreślenie indywidualności podarunku. W kwestii barw klasycznym zaakcentowaniem szykowności długopisu będzie czerń, poszukując jednak lżejszego przesłania czy przy mniej formalnej okazji warto postawić na inne kolory, również te niestandardowe – różowy długopis podarowany młodej mamie z okazji jej powrotu do pracy z pewnością będzie prezentem miłym i w dobrym guście. Poszukując odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na detale, np. na stylizowaną na piórko skuwkę.

Dlaczego warto wybrać długopis na prezent?

Podsumowując, długopis to dobre rozwiązanie podarunkowe z wielu względów:

  • uniwersalność – jest wiele właściwych okazji do podarowania go
  • prezent w dobrym guście – to podarunek kojarzony z klasą, z elegancją, nadający wydarzeniu wyjątkowego charakteru
  • cenowa elastyczność – szykowny model długopisu można znaleźć już w granicach stu złotych
  • możliwość personalizacji – każdy element, grawer, napis może nawiązywać do osoby obdarowanej w symboliczny, bliski jej sposób
  • trwała pamiątka – taki prezent może przetrwać lata.
Author

autor