Zwykle najlepiej jest używać akrylowej farby do tkanin. Farba do tkanin, które są również znane jako farba do tkanin, jest najczęściej wykonana z polimeru akrylowego. Ten akryl, który jest połączony z kolorem, a następnie emulgowany, sprawia, że farba jest trwała na rutynowe użytkowanie, wielokrotne pranie i światło słoneczne. Chociaż istnieją opcje na bazie alkoholu, ich wykończenia będą lżejsze i bardziej porowate niż akryl.

Zwróć uwagę na przezroczystość i konsystencję farby do malowania tkanin. W zależności od projektu, będziesz chciał dowiedzieć się, jak nieprzezroczyste lub przezroczyste chcesz farby być, jak również jak grube lub cienkie. Ciemniejsze tkaniny zazwyczaj potrzebują bardziej kryjącej farby, a większość elementów mebli potrzebuje grubszego wykończenia.

Dopasuj farbę do powierzchni

Użyj płynnej farby do tkanin dla większych powierzchni. Jeśli chcesz pomalować szeroką powierzchnię, poszukaj płynnej farby do tkanin w jej akrylowej formie. Ta farba może nasycić duży obszar różnymi wykończeniami, dzięki czemu jest idealna do pokrycia dużych płócien artystycznych i kawałków mebli.

Wybierz markery do tkanin, aby uzyskać bardziej szczegółowe podejście. Markery do tkanin dają większą kontrolę nad malowaniem konkretnego obszaru, dlatego są najlepsze do malowania ubrań i mniejszych projektów na płótnach.

Farba puchowa

Wypróbuj farbę puchową, aby uzyskać trójwymiarowy wygląd. Farba ta wysycha z podniesionym wykończeniem, co sprawia, że jest to zabawna opcja do wypróbowania z dziećmi. Podobnie jak w przypadku wszystkich farb do tkanin, przetestuj swój projekt przed zobowiązaniem go do ostatecznej powierzchni – czasami trudno jest wiedzieć, jak farba puff będzie wyglądać po wyschnięciu.

Będziesz musiał ustawić farbę tkaniny z ciepłem. Aby farby do malowania tkanin trwale osadzić w tkaninie, musi być ustawiony z ciepłem. Sprawdź z wyprzedzeniem, czy tkanina, której używasz, może być traktowana ciepłem, ponieważ ten krok zapewnia, że projekt będzie trwał znacznie dłużej niż bez niego.

Czy farba akrylowa może być używana na tkaninie?

Farba akrylowa jest bardzo wszechstronna, ale jeśli chcesz użyć go do tkaniny, istnieje kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Na jedną rzecz, jest on przeznaczona do stosowania w szerokim zakresie gładkich powierzchniach, ale nie jest wystarczająco elastyczna dla tkaniny. Twardość i grubość farby w końcu doprowadzić do suchej farby pękanie i złuszczanie, zwłaszcza gdy istnieje wiele warstw farby. Ponadto, nawet jeśli farba nie łuszczy się, to może niewygodne sztywność pod malowane obszary.

Najlepsza trwała farba do tkanin

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby zdefiniować pojęcia. Akrylowa farby do malowania tkanin rzemieślnicze są sprzedawane w małych butelkach w każdym sklepie rzemieślniczym lub gdziekolwiek znajdziesz materiały rzemieślnicze. Są one dostępne w setkach opcji kolorystycznych, dzięki czemu można uzyskać dokładny kolor, którego szukasz.

Author

adm